SK CENTRUM
Top links
MENU
Home
O nas
Sieci
Oprogramowanie
Serwery sieciowe
Serwis
Referencje
Kontakt
Warto zobaczyć

Advertisement
 
INFORMACJA
Od dnia 21.10.2005 zmianie uległy:

Nazwa firmy - obecnie:
SK "CENTRUM" S.C.

Adres firmy - obecnie:
80-809 Gdańsk,
ul. Chałubińskiego 13


Numer tel/fax:
(058) 300 43 34

 
Sieci PDF Drukuj E-mail

Title indent Rozwiązania

Foto 1 Oferujemy kompleksowe, solidne i nowoczesne rozwiązania sieciowe po umiarkowanych cenach. Na naszej liście referencyjnej jest już wielu klientów, którzy to docenili.

Opracowujemy koncepcje rozwiązań i projekty. Służymy doradztwem i pomocą merytoryczną.
Title indent Urządzenia aktywne

Foto 2 Sieciowe urządzenia aktywne (przełączniki, koncentratory, routery, karty sieciowe) umożliwiają podłączonym do sieci komputerom komunikowanie się. W budowanych przez nas sieciach stosujemy sprawdzone i cieszące się dobrą opinią użytkowników urządzenia produkowane przez czołowych światowych producentów:

 • 3-Com
 • Cisco Systems
 • Nortel Networks
 • Intel
 • Hewlett-Packard / Compaq

Ich optymalny dobór zapewnia wydajną i bezawaryjną pracę. Staranne zaprojektowanie systemu pozwala na redukcję kosztów eksploatacji, rozbudów i modernizacji.


Title indent Okablowanie strukturalne

Foto 3 Stosujemy przede wszystkim system Molex Premise Networks (dawniej Mod-Tap) zapewniający poprawną transmisję danych we wszystkich używanych obecnie, a także planowanych standardach sieciowych: Ethernet, Fast Ethernet, GIGAbit Ethernet, Token Ring, ATM i innych. Zalety systemu Molex Premise Networks to między innymi:
 • integracja systemów telefonii, transmisji danych i automatyki
 • międzynarodowy standard połączeń RJ-45 po stronie dystrybucyjnej i abonenckiej
 • niezależność od producenta sprzętu i stosowanego protokołu transmisji
 • niskie koszty eksploatacji i utrzymania
 • niezależność od zmian organizacyjnych i systemowych

W tym systemie wykonano ponad połowę sieci strukturalnych w Polsce, a o jego jakości świadczy 20-letnia gwarancja producenta. Wykonane przez nas okablowanie spełnia następujące normy:

 • światową ISO/IEC 11801 (klasa "D" i rozszerzona "D")
 • europejską EN 50173 (klasa "D" i rozszerzona "D")
 • amerykańską EIA/TIA 568A (kategoria 5 i 5e)

Po zakończeniu prac okablowanie miedziane testowane jest testerem dynamicznym typu Pentascanner+, a światłowody miernikiem tłumienia optycznego Siecor OTS-100. Protokoły pomiarów są dołączane do dokumentacji powykonawczej.


Title indent Zasilanie

Foto 4 Właściwe zasilanie pracujących w sieci komputerów, drukarek i innych urządzeń jest kluczowym warunkiem poprawnej pracy całej sieci. Dlatego w realizowanych przez nas projektach przywiązujemy do tego dużą wagę. Komputery i sieciowe urządzenia aktywne są zasilane z wydzielonej sieci elektroenergetycznej spełniającej wymagania Polskiej Normy PN-92/E-05009, która jest odpowiednikiem międzynarodowej normy IEC-364. Stosujemy wysokiej jakości osprzęt elektroinstalacyjny F&G (Grupa Klockner-Moeller) oraz Legrand. Przewidujemy dwustopniową ochronę przeciwprzepięciową. Obwody odbiorcze zabezpieczone są wyłącznikami różnicowo-prądowymi o odpowiednich charakterystykach. Każde przyłącze abonenckie zawiera co najmniej 2 gniazda energetyczne 220V wyposażone w blokady uniemożliwiające włączenie niedozwolonych urządzeń, jak grzałki, farelki itp. Gniazda wyróżnione są kolorem czerwonym. Pracujące w sieci komputery i inne urządzenia muszą być zabezpieczone przed zanikami zasilania. Nieoczekiwana przerwa w zasilaniu może spowodować utratę danych i poważne straty, nieporównywalnie większe od nakładów jakie trzeba ponieść, by zabezpieczyć się przed awarią. Stosuje się kilka wariantów podtrzymania zasilania:

 • podtrzymywany jest tylko serwer i urządzenia sieciowe (to absolutne minimum ochrony)
 • podtrzymywane są wybrane obwody
 • podtrzymywane są wszystkie obwody
 • można wybrać przełącznikiem, czy dany obwód jest podtrzymywany czy nie.

W ramach kompleksowego zlecenia na budowę sieci pomożemy wybrać optymalne rozwiązanie. Oferujemy systemy produkcji APC (American Power Conversion), światowego lidera tej branży. Po zakończeniu prac i uruchomieniu instalacji przeprowadzamy pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, rezystancji izolacji i testy wyłączników różnicowo-prądowych.

 
Valid XHTML 1.0!   Valid CSS!   AnyBrowser!   Firefox.pl   Open Source Initiative OSI
Link 0 Link 1 Link 2 Link 3 Link 4