SK CENTRUM
Top links
MENU
Home
O nas
Sieci
Oprogramowanie
Serwery sieciowe
Serwis
Referencje
Kontakt
Warto zobaczyć

Advertisement
 
INFORMACJA
Od dnia 21.10.2005 zmianie uległy:

Nazwa firmy - obecnie:
SK "CENTRUM" S.C.

Adres firmy - obecnie:
80-809 Gdańsk,
ul. Chałubińskiego 13


Numer tel/fax:
(058) 300 43 34

 
Outpost Firewall PDF Drukuj E-mail

OPF

Po co firewall?

Każdy użytkownik, każdorazowo łącząc się z Internetem naraża się na ataki hakerów lub ataki złośliwych programów, które mogą doprowadzić do zniszczenia lub kradzieży zapisanych na dysku danych. Do zabezpieczenia przed tego typu zagrożeniami niezbędny jest dobry system firewallowy.

Outpost: wielokrotnie nagradzana technologia

Outpost Personal Firewall jest rozwiązaniem, które doskonale zabezpiecza komputer podłączony do Internetu przed włamaniami i nieautoryzowanym wyciekiem informacji z komputera. Program kontroluje cały ruch przychodzący i wychodzący z komputera, zapewniając skuteczną ochronę. Dzięki możliwości rozpoznawania programów zainstalowanych na komputerze program rozróżnia, która z aplikacji może łączyć się z Internetem (np. przeglądarka, program pocztowy), a które nie wymagają połączenia do prawidłowej pracy. Outpost potrafi również odróżnić, czy ruch przychodzący to dane pobierane ze strony internetowej czy próba włamania lub kradzieży danych.

Rozszerzone możliwości

Poza funkcjami typowego firewalla Outpost w standardzie oferuje swoim użytkownikom szereg wtyczek, które poprawiają bezpieczeństwo oraz znacznie wpływają na jakość pracy w Internecie. Dzięki wtyczkom jak Blokowanie reklam, Filtrowanie zawartości oraz Filtrowanie aktywnej zawartości użytkownik ma możliwość zablokowania agresywnych reklam, strony internetowych zawierających niepożądane treści oraz blokowania skryptów Java, Active X. Dodatkowy moduł Wykrywanie ataków - wyświetla informacje o wykrytych atakach oraz umożliwia zablokowanie adresu IP, z którego nastąpił atak. Producent oferuje również zabezpieczenie przed zagrożeniami rozprzestrzeniającymi się za pośrednictwem poczty elektronicznej, dodatkowo ostrzegając użytkownika przed otwarciem załącznika poczty, który może być potencjalnie niebezpieczny.

Łatwa obsługa i konfiguracja

Outpost Firewall przeznaczony jest zarówno dla początkujących, mało doświadczonych jak i zaawansowanych użytkowników, którzy posiadają rozległą wiedzę w zakresie zabezpieczania sieci komputerowych. Podczas instalacji, Outpost rozpoznaje większość programów zainstalowanych na komputerze użytkownika i automatycznie dobiera optymalne ustawienia. Dzięki temu skutecznie chroni komputer zaraz po instalacji (bez konieczności dalszej konfiguracji). Firewall firmy Agnitum posiada możliwość "uczenia się" tzn. że przy próbie nawiązania połączenia z Internetem przez określony program po raz pierwszy, Outpost informuje o takim zdarzeniu, umożliwiając użytkownikowi zablokowanie lub zezwolenie na połączenie. Opcja ta jest szczególnie przydatna dla początkujących użytkowników, którzy mogą skorzystać z opcji "Zablokuj raz" lub "Zezwól raz" i w ten sposób rozpoznać, jaki program próbuje się połączyć. Outpost umożliwia również ręczne konfigurowanie ustawień oraz samodzielne definiowanie reguł da poszczególnych aplikacji i protokołów. Program pozwala także na pracę w trybie "ukrytym", w którym komputer staje się niewidoczny dla innych użytkowników sieci. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że ktoś podejmie próbę włamania do komputera jest wyraźnie zmniejszone.

OOF

Dla korporacji:

Program w wersji korporacyjnej nosi nazwę Outpost Office Firewall i umożliwia centralną konfigurację i aktualizację komponentów dla wszystkich stacji roboczych. Nowe ustawienia konfiguracyjne pobierane są przez stacje robocze z centralnej konsoli zarządzającej - Agnitum Command Center. Przy zdalnej aktualizacji komponentów pliki aktualizacyjne pobierane są z Internetu tylko raz, a następnie dystrybuowane na poszczególne stacje automatycznie za pośrednictwem Agnitum Command Center. Pozwala to na odciążenie łącza internetowego. Administrator ma także możliwość skonfigurowania aktualizacji komponentów według harmonogramu. Dostępne są dwie opcje: aktualizacja dzienna oraz tygodniowa.

Nagrody dla Outpost Personal Firewall

Pic Pic Pic Pic

 
« wstecz
Valid XHTML 1.0!   Valid CSS!   AnyBrowser!   Firefox.pl   Open Source Initiative OSI
Link 0 Link 1 Link 2 Link 3 Link 4